Format Kitap
Barkod 9786051735535
Yayın Tarihi 2019-04-09
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 216
Kapak Karton
Kağıt 3.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Adam Kay
Çevirmen   : Bala Konuşkan

97 saatlik mesailere hoş geldiniz. Burada ölüm kalım meselelerine biz karar veriyoruz. Ayrıca çeşitli vücut sıvılarının devamlı üstünüze sıçramasına hazır olun. Tabii tüm bunlar karşılığında bir otopark sayacından daha az para kazanacağınızı da unutmayın. Arkadaşlarınızla ve yakın ilişkilerinizle vedalaşın. Bir doktorun hayatına hoş geldiniz.Biraz Acıyabilir, eski doktor Adam Kay'in bitmek bilmeyen günler ve uykusuz gecelerde gizlice kaleme aldığı anılarından oluşuyor. Olan biteni sansürsüz bir dille anlatan Kay, hastanedeki yaşamın gerçeklerini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Alabildiğine komik, bir o kadar da üzücü ve ürkütücü bu günlüklerin etkisinden uzun süre kurtulamayacaksınız.Cesaretlendiren ve kahkahaya boğan itiraflar... Tam da sağlık sisteminin geleceği hakkında endişe duyulduğu anda, Kay'in tüm ayrıntılarıyla aktardığı olaylar, sadece güldürmeyecek aynı zamanda doktorlar için de tahrik edici bir bildiri olacak.

— Financial TimesBeni hem ağlatıp hem de güldüren nadir kitaplardan biri.

— Ian RankinHem güldürdü hem ağlattı. Adam Kay'in kitabı, hastaların hayatları arasında zikzak yaparken, umutsuzluk, hastalık ve ölüme yakın çalışmanın verdiği acı ve keyfi, benim şimdiye dek hiç görmediğim bir anlatımla sunuyor.

— Prof. Clare Gerada MBE, Genel Pratisyenlik Kraliyet Koleji eski bölüm başkanıAcı ve komiklik, şaşırtıcı şekilde tümüyle iyi ve cana yakın bir şeye dönüşüyor.

— Stephen FryEğer hassas bir yapınız varsa, Biraz Acıyabilir'i arkanıza yaslanarak okumanızı tavsiye ederim. Adam Kay'in neşeli ve üzücü kitabını bir solukta okudum. Bazı ifadeler öyle komik ki kahkahaya boğuluyorsunuz.

— Daily Telegraph


___

Adam Kay, ödüllü bir komedyen ve senaristtir. Mitchell & Webb ve Very British Problems'ta çalışmış, öncesinde de senelerce doktorluk yapmıştır.

devamını oku..
Kategori : Edebiyat
% 20
indirim
43.60
Liste Fiyatı : 54.50
Kazancınız : 10.90
Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim