Format Kitap
Barkod 9789750805899
Yayın Tarihi 2020-11-06
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 12.Baskı
Sayfa Sayısı 186
Kapak Karton
Kağıt 3.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Hermann Hesse
Çevirmen   : Kamuran Şipal

Goethe'nin Genç Werther'in Acıları'ndan yansımalar taşıyan, bir müzisyenin sanat yaşamına ilişkin trajik portresini çizen Gertrud, Almancada ilk kez 1910'da yayımlanmış, Thomas Mann'a Doktor Faustus'u yazarken esin kaynağı olmuştu.

Gertrud, ünlü besteci Kuhn'un iki sanatçıyla; mutsuz, kendi kendini tüketme eğiliminde bir opera şarkıcısı olan dostu Heinrich Muoth ve nazik, ruhsal açıdan güçlü, kendinden emin soprano Gertrud Imthor ile tanışma hikâyelerini ve girift ilişkilerini başkarakterinin bakış açısıyla anlatan bir kurmaca anı.

Hesse bu kez, yüksek sanatın Apollon'cu ve Dionysos'çu tabiatların kaynaşmasıyla ortaya çıkabileceği tezine dayanan Nietszche'ci bir temanın izini sürerek eşsiz bir ezgi yaratıyor.

Hesse Gertrud'la, müziğin bütün sınırları kıran kılavuzluğunda, insan varoluşunun uzlaşmaz unsurlarını keşfetmeyi sürdürüyor.

Gençliğimden itibaren beni yoğun biçimde etkiledi. Gücü, enerjisi ve canlılığı benim için hep örnek oldu.

Patti Smith

Benimle birlikte göreve başlayan yazın kuşağında kendime en yakın bulduğum, en sevdiğim kişi olarak ilk onu seçtim. -Thomas Mann

Kitaplarını büyük bir şaşkınlıkla ve daima merakla okudum. Bu Hermann Hesse sadece Amerikalılara ait bir romantik düşünce değil, aksine kesinlikle akıllı, doğrulanabilir, büyük bir yazardır. -Peter Handke

devamını oku..
Kategori : Genel
% 20
indirim
19.20
Liste Fiyatı : 24.00
Kazancınız : 4.80
Stokta yok
Favorilere Ekle