Format Kitap
Barkod 9789753387231
Yayın Tarihi 2018-05-25
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 8.Baskı
Sayfa Sayısı 239
Kapak Kuşe
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Ömer Seyfettin

Hikâyelerinin önemli bir kısmanda, dönemin savaş yıllarının etkisiyle, çöküş dönemi Osmanlı Türk gençliğinin milli hislerini canlı tutmak arzusuyla Türk-Osmanlı kahramanlığını, imanını, faziletini ve çocukluk hatıralarını, yaşayan duru bir Türkçe ile işleyen Ömer Seyfettin, XX. Asır realist Türk hikâyeciliğinin önde gelen isimlerindendir.
Yazarın, toplumsal hayatın aksayan taraflarını eleştiren ve bu olayları yaratan şarlatan şahısları ele alan hikâyelerinde, hicivci bir karakter görülür. Edebiyatın halka hitap etmesi gerektiğine inanan Ömer Seyfettin'in hikâyelerini yazarken duyduğu heyecan, umumiyetle halk kütlelerinin duygularını okşayan bir heyecandır.
Millî, tarihî hikâyelerinde sade çizgilerle, kuvvetli Türk-Osmanlı tipleri yaratan yazarın en başarılı eserleri bu türden hikâyelerdir.
Ömer Seyfettin'in, herkesin anlayabileceği sade Türkçe ile ortaya koyduğu küçük hacimli hikâyeleri Türk okuyucuları arasında büyük rağbet görmüş, bu yüzden günümüze kadar okuyucu kitlesi artarak devam etmiştir.
Elinizdeki kitapta, ilköğretim öğrencilerinden başlayarak her yaşta insanın severek okuyacağı, özenle seçilmiş en güzel hikâyeleri ÖMER SEYFETTİN'DEN SEÇME HİKÂYELER adıyla okuyucuların hizmetine sunulmuştur.

devamını oku..
Kategori : 100 Temel Eser
% 20
indirim
12.00
Liste Fiyatı : 15.00
Kazancınız : 3.00
Stokta yok
Favorilere Ekle