Format Kitap
Barkod 9786054603589
Yayın Tarihi 2020-09-22
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 14.Baskı
Sayfa Sayısı 56
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 150 X 200

Emeği Geçenler :
Yazar   : Behiç Ak

Gülümseten Öykülerin yaratıcısı Behiç Ak, Tombiş Kitaplar dizisinin üçüncü kitabında çocukları hayaller kurmaya çağırıyor!

Kim astronot, kim kedi olmak ister?

Çocuk kitapları alanındaki özgün verimiyle ülkemizin 2013 Astrid Lindgren Anma Ödülü (ALMA) adayı olan Behiç Akın Tombiş Kitaplar dizisi, sanatçının yeni yazıp çizdiği üçüncü kitabıyla sürüyor. Benim Bir Karşım ve Bizim Tombiş Taştan Hiç Anlamıyor kitaplarında farklı soruların cevaplarını arayan Memo ile bu cevapları pek de umursamayan yakın arkadaşı Tombiş, bu sefer de çocukluk hayallerinin sınırsızlığına tanıklık ediyorlar. Sanatçı bu kitabıyla, çocukları büyük hayaller kurmaya ve hayallerinin peşinden gitmeye davet ediyor. Çocukları olasılıklar ve farklılıklar üzerine düşündüren Tombiş Kitaplar, gelecekteki felsefe okumalarının kapısını aralıyor. Dizi, hem desenleriyle hem de ve yaratıcı okuma olanağı sağlayan metniyle küçük okurlar kadar yetişkinlerin de en sevdiklerinden.

Çocuk olmaktan sıkılan Memo, büyüyünce ne olacağına karar vermeye çalışır. Herkesin ne kadar da farklı hayalleri vardır! Hele arkadaşı Tombişin hayallerine ne demeli?..

Tombiş Kitaplar Dizisi

1 Benim Bir Karışım
2 Bizim Tombiş Taştan Hiç Anlamıyor
3 Bizim Tombiş Fiyonk Makarnayı Çok Seviyor

Behiç Ak 1956 yılında Samsunda doğdu; İstanbulda mimarlık öğrenimi gördü. 1982den bu yana Cumhuriyet gazetesinde bant karikatür çiziyor. Çocuk kitabı yazarlığı ve çizerliği, tiyatro oyunu yazarlığı ve sanat yönetmenliğinin yanı sıra belgesel film alanında da çalışması olan sanatçının resimli çocuk kitaplarından, ödüllü Yüksek Tansiyonlu Çınar Ağacının (8. baskı: 2013) aralarında bulunduğu bazıları, Japonyada yayımlandı. Bunlardan Benim Bir Karışım (2. baskı: 2013) ve Bizim Tombiş Taştan Hiç Anlamıyor (3. baskı: 2014) Tombiş Kitaplar adı altında Günışığı Kitaplığı tarafından özgün tasarımlarla yenilendi. Sanatçı son olarak bu diziye yepyeni bir kitap ekledi: Bizim Tombiş Fiyonk Makarnayı Çok Seviyor (2014). Gülümseten Öyküler adı altında yazıp çizdiği kitaplar her yaştan okurun büyük ilgisini topluyor. Karikatür Kitabı (3. baskı: 2013), Günışığı Kitaplığının, sanatçının 30 yıllık karikatür birikimini çocuklara sunduğu özel bir albüm. Çocuk romanı Yaşasın Ç Harfi Kardeşliği! (3. Baskı: 2014) ile sosyal medyanın yaşamlarımızdaki etkisine dikkat çeken Behiç Ak, eşiyle birlikte İstanbulda yaşıyor.

devamını oku..
Etiketler : ÇOCUK KİTABI
Kategori : Çocuk Kitaplar
% 20
indirim
44.00
Liste Fiyatı : 55.00
Kazancınız : 11.00
Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim