Format Kitap
Barkod 9789755701240
Yayın Tarihi 2007-12-30
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 5.Baskı
Sayfa Sayısı 335
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Alain De Botton
Çevirmen   : Ahu Sıla Bayer

Romantik Hareket´te Alain de Botton bir aşk ilişkisinin başlangıcından bitişine kadarki gelişimini keşfediyor, bu keşif sırasında sanat ve aşkın doğasına ilişkin düşüncelerini paylaşıyor okurla. Reklamcı Alice ile bankacı Eric arasındaki ilişkiye aşama aşama tanıklık ediyoruz, tanıklığımıza şemalar, resimler ve Descartes´tan Platon´a, Aretha Franklin´den Flaubert´e kadar birçok ismi kapsayan bir yazarlar ve düşünürler korosu eşlik ediyor. Romantik Hareket zekayla, nükteyle ve sezgi gücüyle yazılmış bir roman. Bütün aşıklar, okurlar ve aşık okurlar bu kitabı elinden düşürmeyecek.
- John Updike-
The New Yorker
Hiç de ayrıksı olmayan bir aşkın sıradan ve alelade rutinlerini alıp latifeyle yoğurmak ve okurun karşısına gerçek yaşamdakinden farksız bir aşk incelemesi çıkarmak her romancının harcı değil. Ama işte Alain de Botton bunu başarıyor... Bu roman modern aşkın yalanlarına, doğrularına ve zaaflarına ışık tutuyor.
- Simon Montefiore-
The Times
Pop yıldızlarının Phil Collins´e benzedikleri bir çağda edebiyatta böylesi oyunbaz bir ışıkla karşılaşmak insanın içini aydınlatıyor. Bütün iyi yapıtlar gibi çok komik ve çok hüzünlü.
- Julie Burchill-
Spectator

devamını oku..
Kategori : Edebiyat - Roman
% 20
indirim
25.60
Liste Fiyatı : 32.00
Kazancınız : 6.40
Stokta yok
Favorilere Ekle